Strategia de dezvoltare

De ce ar trebui să alegi școala noastră STEAM?

  • pune accent pe dezvoltarea abilităților specific secolului XXI;
  • încurajează persevență;
  • propune antreprenoriat în gândire;
  • încurajează lucrul în echipă;
  • profesorul acționează ca un mentor ce ghidează copilul spre dezvoltare;
  • profesorul organizează informațiile pe care le transmite elevilor într-un mod ușor de înțeles;
  • evaluarea se bazează pe produs, pe proiecte, pe muncă în echipă, pe cooperarea din timpul evaluării;
  • participanții sunt dornici de învățare;
  • sunt pregătiți să fie următoarea generație;

Ce este important pentru NOI?

 1. Interesele copilului

Copiii sunt atât de curioși încât vor să încerce totul, dar uneori le este jenă să-și exprime dorința. Din acest motiv, încercăm să dezvoltăm încă de la început interesul pentru diferite tipuri de hobby-uri, pentru a nu rata talentele și a dezvolta potențialul fiecărui copil.

2. Confort și siguranță

Este foarte important ca părinții să știe și să fie siguri că copilul lor este în siguranță și nu este în pericol. Teritoriul școlii noastre este sub pază non-stop, iar copii sunt sub supraveghere constantă. Școala noastră nu este doar o clădire cu pereți albi, este ca o a doua casă, cu o atmosferă caldă și confortabilă.

3. Implicare și alegere

„Școala este o navă, cunoașterea este marea”. Alegerea unei școli influențează foarte mult călătoria ulterioară prin lumea cunoașterii, așa că este foarte important să abordăm alegerea unei școli cu mare responsabilitate.